אימון מנהיגות

עקרון המנהיגות הפשוטה של ​​הכרת תודה

הכרת תודה, הכרת תודה, עקרון מנהיגות, קל למנהיגים לתרגל

הערכה היא עקרון מנהיגות כל כך בסיסי, אך למרבה הצער מוזנח לעתים קרובות כל כך. זה פשוט עניין של לב של הכרת תודה. לאותם מנהיגים שיש להם לב של הכרת תודה יהיה גם הלב של אלה שהם מנהיגים.

אנשים מקבלים השראה, מרגישים מוערכים יותר וחיוביים יותר מהכרת תודה. מחקר שנעשה על ידי Glassdoor, אתר קריירה מקוון, מצא כי 81% מהעובדים אמרו שהם מקבלים השראה לעבוד קשה יותר כשהבוס שלהם מגלה הערכה. השווה את זה ל-38% שאמרו שהם עובדים קשה יותר כשהבוס שלהם דורש ורק 37% עובדים קשה יותר כשהם חוששים לאבד מקום עבודה.

וורן באפט, המשקיע והמנהיג העסקי המיליארדר המצליח ביותר, אמר פעם בחוכמה שאם אתה משבח ומעריך אנשים על הדברים הקטנים, הם יתנו לך דברים גדולים יותר לשבח ולהעריך בהמשך.

מנהיגים גדולים יודעים את הערך של “תודה” ומחפשים באופן קבוע הזדמנויות לומר זאת.

הכרת תודה יכולה להתבטא באופן רשמי עם הכרה. או שזה יכול לבוא לידי ביטוי בצורה לא פורמלית באמצעות הצהרה אישית של אחד על אחד או הערה או אות הוקרה כגון מתנה קטנה – הכוללת בדרך כלל הצהרה או הערה אישית. המפתח הוא פשוט לעשות את זה איך שאתה בוחר לעשות את זה.

מה אתה בוחר לעשות עבור הצוות שלך השנה כדי להראות את ההערכה שלך? איך אפשר להפוך הכרת תודה להרגל? בדוק את הספר החדש שלי – האם אכפת לך להוביל? על מדפי הספרים 5 בפברואר 2020.

האם אתה מחפש פוסטים אחרים לחלוק את עונת החגים הזו עם הצוות שלך או עם אחרים. הנה כמה פוסטים קודמים שבהם אתה יכול להשתמש.

פעילויות חדשות מהירות ויעילות לבניית צוות להכרת תודה

הכרת תודה היא בחירה שמנהיגים צריכים לבחור: סיפור מנהיגות רב עוצמה

היה מנהיג אסיר תודה – תודה וברוך הבא עובר דרך ארוכה!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button