בלוג מנהיגות

האם מנהיגות נתפסת או מלמדת?

אם אתה רוצה להיות מנהיג גדול, עליך להיות בעל גישה ממוקדת לשילוב כל אחת מהתכונות הללו בצמיחה האישית שלך. חשבו על מנהיגים נהדרים שאתם מכירים וראו כיצד הם חיים את כל אחת מהתכונות הללו. לאחר קבלת התשובה שלך, קבע כיצד תוכל להתאים אותה בצורה הטובה ביותר לסגנון ההתנהגות ולעסק שלך.

כדי להיות מתקשר טוב, עליך להקשיב מתוך כוונה להבין את הסובבים אותך תוך הבנה כיצד האינטליגנציה הרגשית שלך (EQ) מעצבת את התגובות שלך.

שקול את השאלות האלה:

  1. כמה אתה בעצם מקשיב לצוות שלך?
  2. האם אתה מבין את סגנונות ההתנהגות והחוזקות של העובדים עבור העסק שלך?
  3. מה מניע את חברי הצוות שלך?
  4. אילו חששות יש להם?

תחושת ביטחון לגבי היכולת שלך לענות בחיוב על שאלות אלו תלויה ב-EQ שלך. מנהיגים טובים אולי יודעים להסביר משהו, אבל מנהיגים גדולים יודעים איך כל אחד מחברי הצוות שלהם לומד והם ממנפים את הידע הזה כדי לעזור להם לצמוח.

עולם העסקים הוא מקום שזז במהירות ומשתנה ללא הרף, ולכן חשוב להבין ולהיות מודע לרגשות שלכם. הבנה כיצד הרגשות שלך משפיעים על ההתנהגות שלך, על ההתנהגות של הסובבים אותך ולמידה כיצד לזהות ולנהל את הרגשות הללו במגוון מצבים יכולים לגרום או לשבור את התוצאה של מצב. פיתוח ה-EQ שלך, וה-EQ של הצוות שלך הוא מיומנות חשובה מאוד שיש ללמד כל מנהיג גדול.

מנהיגות נהדרת היא משהו שצריך להיות מדבק במובן הזה שהוא צריך לעורר אותנו לפעול ולהפוך למנהיגים גדולים בעצמנו. ככל שנפתח את המיומנויות הללו ונחיה אותן, כך תהיה לנו הזדמנות גדולה יותר לעורר השראה בסובבים אותנו ולהפוך את כל העסקים שלנו לתרבות של מנהיגות נהדרת.

למד על תוכניות החברות שלנו למנהיגות RedRock ועל מחנות המכירות והמנהיגות הקרובים שלנו כדי לעזור לך לפתח את כישורי המנהיגות הדרושים לך כדי לשנות את תרבות החברה שלך ולשחרר את הפוטנציאל לצמיחה אקספוננציאלית!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button