בלוג מנהיגות

מנהיגות טרנסקציונלית לעומת טרנספורמציה – מנהיגות RedRock

בני דור המילניום קיבלו ראפ גרוע על היותם “זכאים” ו”לא מוכנים” לעצמאות. עם זאת, הדור הזה מרכיב כעת מעל א שליש מכוח העבודהואל תסתכל עכשיו אבל הם אסטרטגיית היציאה שלך!

אני חושב שזה בטוח לומר שזה רחוק מלהיות משקל מת במשרד. למעשה, הם למעשה מביאים ערך רב לארגונים שהם מייצגים. כן, נכון שהם ניגשים לנושאים מנקודת מבט אחרת ויש להם מחשבות ורעיונות שונים לגבי מה שחשוב במקום העבודה, אבל כך גם כל דור לפניהם.

אל תהיה מבולבל או מיואש מהשינויים האלה. במקום זאת, השתמש במנהיגות טרנספורמטיבית כדי להניע קבוצה זו לדור הבא של מנהיגים.

מנהיגות טרנסקציונית מול טרנספורמציה

אם מעולם לא שמעתם על מנהיגות טרנספורמטיבית, הנה סקירה מהירה, וכמה הבדלים עיקריים מסגנון המנהיגות העסקית או הניהולית יותר.

קודם כל, מנהיגי שינוי מבססים את הצלחתם על ההשפעה שיש להם על אחרים. הכל קשור ליכולת להצמיח את הצוות שלך מבפנים החוצה, תוך התמקדות בהנעת אחרים לדאוג לחזון משותף של העתיד. כשעושים זאת היטב, מנהיגות טרנספורמטיבית תעצים את הצוות שלך להיות יצירתי יותר. זה יבסס תרבות של אמון ויכין את הצוות שלך לפתור בעיות ולהעלות רעיונות חדשים לגבי עתיד העסק שלך.

מנהיגות עסקה מושרשת הרבה יותר בסטטוס קוו. היא מתמקדת בפיקוח וארגון, במטרה להתקדמות יומיומית קבועה וצפויה לעבר היעדים. היא פועלת בתוך גבולות ותהליכים שנקבעו.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button