אימון מנהיגות

האם אכפת לך יותר מדי כמנהיג?

להיות בעל רוח של אכפתיות כמנהיג זו אכן תכונה חזקה. אנשים מחפשים כעת מנהיג שיוכל להוביל עם הלב שלהם וגם עם המוח שלהם, להתחבר אליהם ברמה עמוקה יותר ולהראות להם שהם מוערכים. זה קו דק עבור מנהיג ללכת במונחים של להיות אישי מדי עם העובדים שלו או לשמור על מערכת יחסים מקצועית גרידא.

התקופה האחרונה בהחלט שיבשה את היכולת פשוט לשמור על קשר מקצועי, ולא רק את היכולת אלא גם את הרצון והצורך. במהלך התקופה האחרונה, נראה שעובדים מוכנים יותר להביא סיטואציות אישיות לעבודה ולדון בהן עם המנהיג שלהם, בניגוד לזמנים שלעולם לא הייתם מראים שאתם נאבקים רגשית. הזמנים בהחלט השתנו והשפיעו על הדרישות של מנהיג.

מחקרים הראו שמנהיג ישקיע עד 2.5 שעות בשבוע במתן מענה לבקשות לעזרה בבעיות אישיות של עובדים, החל ממצבי נישואין ומשפחה ועד בעיות נפשיות. בהתחשב בכמה זמן אנו מבלים בעבודה, זה לא מפתיע עם זאת, מחקרים אלה מצאו גם שלכך יש השפעה מזיקה על מנהיגים.

תאר לעצמך שעובד הגיע אליך כדי לבדוק את תוצאות המכירות שלו. אחרי שעשית את הסקירה שאלת אותם מה שלומם כי הם נראו קצת לא טובים. לאחר מכן, העובד מבקש ממך עצה לגבי ילדו שהציק לו בבית הספר והתקשה להתמודד. נראה היה שהילד נסוג והעובד פשוט לא יודע מה לעשות והתעצבן לכאורה. היו לך מילות חוכמה בשבילם?

איך זה יגרום לך להרגיש? אתה תרגיש עצוב, חסר אונים ואולי קצת חרד בעצמך. אין ספק שהיית מייחל שתוכל לעזור ורוצה לעזור במצב הזה. זה גם יגרום לך להרגיש מאוד מוסחת ופחות מעורבת ביום שלך. אם היה לך ילד בגיל דומה או שעבר משהו כזה, יכול להיות לך רצון עז לנסות לעזור יותר מדי באמצעות אימון, תמיכה והצעת עצות ספציפיות. זה מובן אבל יכול גם להיות מסוכן.

מצבים כאלה אינם נדירים מכיוון שאנשים מאמינים כעת שזו אחריות של מנהיגים להתמודד עם בעיות רגשיות בעבודה ולסייע בהן. מה שמנהיג צריך להבין זה איפה הם יכולים לעזור ואיפה הם לא יכולים. דאגה לעובד שלך ולרווחתו היא ללא ספק אחריות של מנהיגים, אבל מעורבות יתר וחריגה מהמטרה היא לא. אתה יכול להפגין אכפתיות ודאגה מבלי להיות מעורב יותר מדי, במיוחד אם אין לך ניסיון במה שעובר על האדם.

דרך מצוינת לטפל היא לדעת לאן אתה יכול להצביע ולעובד בעת צרכים. בין אם זו תוכנית הסיוע לעובדים שלך, הפניית אנשים לקווי העזרה הרלוונטיים או Beyond Blue למשל. אכפתיות היא גם קביעת גבולות.

אתה צריך גבולות

יש צורך בגבולות ברורים משתי סיבות:

  1. הבריאות הרגשית שלך – הדרישות ממנהיג הן עצומות וסביר להניח שאתה מוביל רבים ולא אדם אחד, בין אם באופן ישיר או עקיף. אתה צריך לדאוג גם לבריאות הנפשית שלך. פשוט על ידי הקשבה לבעיות האישיות של העובד, במיוחד אם מדובר במשהו מעיק כמו בדוגמה שלמעלה, זה יכול לגרום לך לקלוט רגשות שליליים ו’להשיג על עצמו’ איך העובד מרגיש דרך מה שנקרא הדבקה רגשית. זה משפיע על מצב הרוח שלך ועל היכולת שלך להוביל אחרים. מנהיגים צריכים להיות מודעים לכך ולדעת מה לעשות כדי לפצות על כך. הם גם צריכים לדעת היכן למתוח את הגבול במונחים של כמה עמוק הם מעורבים ואם יש להם את הניסיון, הכישורים והמומחיות לעזור. לפעמים אנשים יכולים לגרום נזק רב יותר כאשר מנסים לעזור מכיוון שהם לא מצוידים לעשות זאת.
  2. אתה עדיין צריך להוביל את העובדים שלך. זו עובדה עסקית. אתה המנהיג ואתה עדיין צריך להוביל ולנהל את העובד הזה ולשמור על תחושת הוגנות ושוויון בכל הלוח. זהו אתגר כשאתה מודע למצבים אישיים שהופכים אפילו יותר גרועים כשאתה מעורב יותר מדי. הסכנה היא שהעצה או התמיכה שלך יכולים לתרום לתוצאה לא חיובית עם המצב והאשמה עלולה להיות מופנית כלפיך. או שאתה יכול להיות יותר מדי מעורב ואז אם מתעוררת בעיה בביצועים אתה מרגיש שאתה לא מסוגל לטפל בה מחשש להרגיז את האדם עוד יותר. אז מה קורה אז? שחררת דברים ואז נראה שאתה משחק כמועדפים על ידי העובדים האחרים שלך?

ההכרה בכך שעזרה לעובדים במצבים אישיים עשויה להשפיע על הרגשות שלך ועל היכולת שלך להוביל היא חשובה, אבל זה בהחלט לא אומר שאתה לא יכול לעזור ולהימנע משיחות אלה. להתעלם זה בהחלט לא אכפת. חשוב שתבינו את הגבולות, שיהיו שונים במצבים שונים, ותבינו שלא תמיד אפשר ‘לתקן’ דברים, מה שיכול להיות נטייה למנהיג. הראה אכפתיות לעובדים שלך על ידי דאגה, התייצב מולם, מתן תמיכה היכן שאתה יכול והפניית לאנשי מקצוע לפי הצורך. אנשים יידעו שאכפת לך דרך המעשים שלך, לא עד כמה אתה מעורב. זו הבחנה חשובה וזו שיכולה להגן גם על הבריאות הנפשית שלך.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button