אימון מנהיגות

העושר הקולקטיבי של 50 העשירים בקוריאה ברשימת פורבס 2022 יורד ב-17%

קים בום-סו של ענקית האינטרנט Kakao במקום הראשון בפעם הראשונה

סינגפור (21 באפריל, 2022) – העושר המשותף של הטייקונים ברשימת 2022 של פורבס של 50 העשירים בקוריאה ירד ב-17% ל-130 מיליארד דולר, מ-156 מיליארד דולר ב-2021. לראשונה מזה עשור, לאף אחד מהמיליארדרים ברשימה אין כפל הון ספרתי. הרשימה המלאה זמינה כאן כמו גם בגיליון אפריל/מאי של פורבס אסיה וגיליון יוני של פורבס קוריאה.

למרות שכלכלת היצוא של דרום קוריאה צמחה ב-4% ב-2021, שוק המניות שלה היה הביצועים השני הגרועים באסיה ב-12 החודשים האחרונים. ככל שהריבית עלתה והמשקיעים נסוגו, מדד קוספי ירד ב-13% מאז נמדד ההון האחרון במאי 2021.

מייסד קאקאו והמיליארדר העצמי קים בום-סו הוא המקום הראשון עם 9.6 מיליארד דולר. הונו ירד במיליארד דולר מהשנה שעברה, כאשר שורה של מחלוקות הכבידו על מניית ענקית האינטרנט. ג’יי Y. Lee של סמסונג שומר על המקום השני עם 9.2 מיליארד דולר. גם הונו ירד מ-12.4 מיליארד דולר בשנה שעברה.

במקום השלישי, בפעם הראשונה, נמצא מיליארדר הפרייבט אקוויטי מייקל קים, שהתמודד עם המגמה להפוך למרוויח הגדול ביותר של השנה הן באחוזים והן במונחים דולריים. קים יותר מהכפיל את הונו ל-7.7 מיליארד דולר לאחר שדיאל קפיטל פרטנרס מניו יורק רכשה נתח מיעוט ב-MBK Partners הפרטי שלו לפי שווי של כמעט 9 מיליארד דולר.

ראש הרשימה בשנה שעברה, Seo Jung-jin, ירד למקום הרביעי עם 6.9 מיליארד דולר, ירידה של 5.6 מיליארד דולר, או 45%. מניות יצרנית התרופות שלו Celltrion נפלו על רקע אכזבה מכך שהטיפול בנוגדנים ל-Covid-19 טרם השיג אישור רגולטורי בארה”ב. מי שמסיים את ה-5 המובילים ברשימה הוא קוון היוק-בין של מפתחת משחקי הווידאו Smilegate, שגם ראה את הונו יורד ל-6.85 מיליארד דולר מ-9.5 מיליארד דולר ב-2021.

מייסד קופנג, בום קים, שהיה המרוויח הגדול ביותר בשנה שעברה בעקבות ההנפקה שוברת הקופות של החברה שלו במרץ 2021, ראה את השווי הנקי שלו יורד הכי הרבה באחוזים. ככל שההפסדים גברו בחברת המסחר האלקטרוני הרשומה בבורסת ניו יורק, הונו ירד בחצי ל-3.2 מיליארד דולר. הנשירה של בית הספר לעסקים בהרווארד מגיעה למקום ה-14, ירידה של שבעה מקומות מהשנה שעברה.

שלושה מתוך שבעת הפנים החדשות השנה הם מייסדי סטארטאפים. הופעת הבכורה שלו היא Lee Seung-gun של Fintech Unicorn Viva Republica (מספר 36, 1.2 מיליארד דולר), שמופיעה גם על השער של גיליון אפריל/מאי של פורבס אסיה. עם סבב מימון שובר קופות בתהליך, לי לוקח את אפליקציית העל הפיננסית שלו Toss לשלב הבא שלה עם דחיפה גדולה בדרום מזרח אסיה.

עולים חדשים נוספים כוללים את המייסדים השותפים של דונאמו, סונג צ’י-היונג (מס’ 9, 3.7 מיליארד דולר) וקים היונג-ניון (מספר 22, 1.95 מיליארד דולר), המנהלים את בורסת המטבעות הקריפטו הגדולה ביותר בדרום קוריאה Upbit. יו יונג-היון (מספר 15, 3 מיליארד דולר) עושה את הופעת הבכורה שלה בעקבות מותו הפתאומי של בעלה, קים יונג-ג’ו, בפברואר. חלקה של 14% של יו בענקית המשחקים המקוונת נקסון, שאותה היא עזרה לקים להקים ב-1994, שולבו קודם לכן עם זה של בעלה המנוח, שאחוזתו טרם הוסדרה.

החוזרים היחידים השנה הם האחים צ’ו היון-סאנג (מספר 44, 1.01 מיליארד דולר) וצ’ו היון-ג’ון (מספר 47, 980 מיליון דולר) של הקונצרן התעשייתי היוסונג גרופ. מניות חברת הבת Hyosung Advanced Materials, המייצרת סיבי פחמן המשמשים ברכבי תאי דלק מימן, זינקו באופטימיות המשקיעים למכוניות ללא פליטות.

בולט בין תשע הנושרים השנה הוא קו בון-ג’ון של שבט LG, שתרם חלק ממניות LG שלו לשלוש קרנות צדקה ונתן חלק מהנתח שלו בהחזקת תלבושת LX Holdings לילדיו.

הסכום המינימלי הנדרש כדי להיכנס לרשימה הוא 950 מיליון דולר, עלייה קלה מ-940 מיליון דולר ב-2021.

10 העשירים ביותר בדרום קוריאה הם:

  1. קים בום-סו; 9.6 מיליארד דולר
  2. ג’יי י.לי; 9.2 מיליארד דולר
  3. מייקל קים; 7.7 מיליארד דולר
  4. Seo Jung-jin; 6.9 מיליארד דולר
  5. קוון היוק-בין; 6.85 מיליארד דולר
  6. הונג רה-הי; 6.4 מיליארד דולר
  7. צ’ונג מונג-קו; 4.4 מיליארד דולר
  8. לי בו-ג’ין; 3.9 מיליארד דולר
  9. סונג צ’י-היונג; 3.7 מיליארד דולר
  10. צ’ו יונג-הו; 3.5 מיליארד דולר

הרשימה נערכה תוך שימוש במידע מהפרטים, האנליסטים, הרשויות הממשלתיות, מאגרי מידע פרטיים, בורסות ומקורות נוספים. מספרי השווי הנקי מבוססים על מחירי מניות ושערי חליפין נכון לסגירת השווקים ב-1 באפריל. חברות פרטיות הוערכו על ידי שימוש ביחסים פיננסיים והשוואות אחרות עם חברות דומות הנסחרות בבורסה. האומדנים יכולים לכלול את הונו של בן זוג, ואם האדם הוא מייסד החברה, את עושר הבנים והבנות שמקורו באותה חברה. הרשימה יכולה לכלול גם כאלה שנכללים בעיקר בגלל קשרים עסקיים ומגורים נרחבים עם דרום קוריאה, או אזרחים שאינם מתגוררים במדינה אך יש להם קשרים עסקיים או אחרים משמעותיים למדינה.

למידע נוסף, בקר בכתובת www.forbes.com/korea.

פורבס:

פורבס דואג להצלחה בכך שהוא חוגג את אלה שעשו את זה, ואת אלה ששואפים לעשות את זה. פורבס מכנס ואוצר את המנהיגים והיזמים המשפיעים ביותר שמניעים שינוי, משנים עסקים ומשפיעים באופן משמעותי על העולם. המותג פורבס מגיע היום ליותר מ-150 מיליון אנשים ברחבי העולם באמצעות עיתונות מהימנה, אירועי LIVE וירטואליים חתומים של פורבס, תוכניות שיווק מותאמות אישית ו-47 מהדורות מקומיות מורשות ב-80 מדינות. הרחבות המותג של פורבס מדיה כוללות הסכמי רישיון נדל”ן, חינוך ושירותים פיננסיים.

פורבס הודיע ​​לאחרונה על תוכניות לצאת להנפקה באמצעות צירוף עסקים עם Magnum Opus (סימול: OPA), חברת רכישה מיוחדת (SPAC), שצפויה להיסגר ברבעון השני של 2022.

פורבס קוריאה:

מורשה בשנת 2003, פורבס קוריאה הוא פרסום חודשי בשפה הקוריאנית מאת Joongang Ilbo, אחד מקונצרני התקשורת המובילים בדרום קוריאה. כשליש מהתוכן של פורבס קוריאה הוא מפורבס ופורבס אסיה; השאר הם סיפורים מקומיים. התוכן כולל חדשות על היזמים, הסלבריטאים והפילנתרופים של דרום קוריאה, כמו גם על אורח החיים והתובנות של העשירים והמפורסמים בקוריאה.

לשאלות מדיה נא לפנות ל:

Catherine Ong Associates Pte Ltd

קתרין אונג, תא: +65 9697 0007, דוא”ל: cath@catherineong.com

ג’ואנה פריירה, תא: +65 8648 4587, דוא”ל: joana@catherineong.com

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button